IV Wodzisławska Noc Teatrów

Tegoroczne święto sztuki teatralnej w naszym mieście wspiera logo domek nocy teatrówPlakat IV Nocy - nowyNarodowe Centrum Kultury oraz  Miasto Wodzisław Śląski!!

Dziękujemy najserdeczniej sponsorom którzy pomogli nam zrealizować to  ambitne przedsięwzięcie!!

Serdecznie dziękujemy Domaro Sp. z o.o., Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, Pani Grażynie Malczyk z  Domu Bez Barier „Maja”, Katarzynie Woźnica, Wodzisławskiej Placówce Wsparcia Dziennego „Dziupla”, Artystkom z Grupy plastycznej „Pasja” działającej przy MOK Radlin!!

Sponsorom: Galerii Karuzela Wodzisław, Handlobud Sp. z o.o., Fanaberii, Wiejskiej Chacie, Pod Arkadami, Pilsner Pub, Jigger Pub, Ministerstwiu Śledzia i Wódki, Barbarze Połednik!!

Bez Was nie byłoby tak pięknie, różnorodnie dziękujemy z całego serca i polecamy się na przyszłość:)

Oto co się wydarzyło IV Wodzisławską Noc Teatrów,   rozpoczęliśmy na Małym Rynku, gdzie o 17.00 wystąpił znany już z pierwszej edycji – Teatr Barnaby z Gdańska z marionetkowym przedstawieniem „Kot w butach”.

Na kolejne przedstawienie zaprosiliśmy publiczność na Podwórko przy ulicy Aptecznej o godz. 18.00. Przed wodzisławską publicznością wystąpił aktor z Lublina –  Przemysław Gąsiorowicz w wielokrotnie nagradzanym monodramie „Gombrotypy”.

Dzięki gościnności księdza prałata z Parafii Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, o godzinie 19.00 na parkingu przed probostwem, wystąpili aktorzy z Teatru Naumionego z Ornontowic. Ten amatorski teatr, dzięki sztuce „Kopidoł”, zaprezentowanej w ramach projektu „Teatr Polska”, znany jest już w całym kraju. Pierwszy raz w ramach Nocy Teatrów, w plenerach Starego Miasta, Wodzisławianie zobaczą  sztukę po śląsku i o Śląsku, będącą wzruszającą  i jednocześnie zabawną  komedią w temacie pogrzebowym.

W ramach upamiętnienia 760 rocznicy powstania miasta, zapraszamy wraz z Prezydentem Miasta i wodzisławskim Muzeum, na plenerowe widowisko „Legenda wodzisławska”, które odbędzie się o godzinie 20.15 przed Muzeum. Sztukę,  obfitującą w spektakularne efekty specjalne, zrealizują  w koprodukcji: młodzi z Classic Ballanga Teatr z Wodzisławia oraz Manufaktura Artystyczna Pi- Art z Rydułtów.

Goszczony na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą Teatr Gry i Ludzie z Katowic zagra „Balladę o Janie Wnęku”. Przedstawienie w widowiskowej scenografii i w poetyckiej oprawie, łączące w sobie elementy pantomimy z szeroko rozumianym teatrem ruchu, będziemy mogli zobaczyć o godzinie 21. 00 na Rynku.

Niespodzianką dla mieszkańców będzie niewątpliwie teatr tańca w stylu hip – hop. Na Podwórku przy ulicy Średniej o 22 20 wystąpi ze spektaklem „Unity” grupa  METRO z Zabrza .

Przy ulicy Minorytów (naprzeciw Kościoła Ewangelickiego),  artyści rodzimego Classic Ballanga Teatr wystawią „Matkę” Witkacego. Sztuka, przeznaczona dla dorosłej publiczności, rozpocznie się o godzinie 22.40 w klimatycznej przestrzeni dwóch ceglanych ścian.  Przedstawienie w  tragikomicznej konwencji porusza uniwersalne problemy społeczne.

Mamy nadzieję, że bardzo urozmaicony program IV Wodzisławskiej Nocy Teatrów, przypadnie Wodzisławianom do gustu i że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

 

Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną do udziału w konkursie, na recenzję teatralną jednego z przedstawień, które odbędzie się w czasie IV Wodzisławskiej Nocy Teatrów. Nagrodą główną, będzie bon do księgarni o wartości 300 złotych! Przewidziano również  wiele nagród rzeczowych.regulamin Noc Teatrów