O nas

O Nas

Stowarzyszenie Nasz Wodzisław to grupa ludzi działająca dla rozwoju Wodzisławia Śląskiego. Jesteśmy zróżnicowani pod względem wieku, zainteresowań, pracy zawodowej ale łączy nas jedno – przyszłość  naszego miasta. Od wielu lat  dołączają do nas kolejne osoby. Niekiedy dzielą nasz punkt widzenia i pozostają z nami  ale są też tacy, którzy szukają innej drogi,  bo wyznają inne wartości i inne cele chcą realizować.

Nie popieramy inicjatyw, które ogniskują się tylko na fasadowej działalności. Gdzie jest dużo prezesów, sekretarek, ogólnej bufonady  a  bardzo mało pracy i widocznych jej efektów.

My możemy się pochwalić  między innymi Wodzisławskim Jarmarkiem Staroci , Konkursem Literackim,  działalnością Uniwersytetu III Wieku i Wodzisławską Nocą Teatrów. Nasze działania to realne działania w mieście. Cały czas pracujemy nad nowymi projektami i zapraszamy do nich mieszkańców miasta.

Stowarzyszenie Nasz Wodzisław jest organizacją NON PROFIT. Nikt z Nas nie pobiera wynagrodzenia.

Wszystkich, którzy odwiedzają naszą stronę, prosimy aby oceniali Nas po realnych działaniach w mieście. Cenimy poważną dyskusję i racjonalną krytykę.  Cieszymy się z każdej inicjatywy w mieście, która niesie korzyść dla mieszkańców, szczególnie zaś cieszy nas informacja, gdy powstają nowe  stowarzyszenia, które mają nowe pomysły i potrafią te pomysły zrealizować.  Zawsze jest to z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.

——————————————————————————————————————–

Członkami założycielami byli w większości przedsiębiorcy, którzy  spotykając się już od połowy 2005 roku, we wrześniu 2006 roku zawiązali Stowarzyszenie, aby działać na rzecz  promocji miasta a także aby wspierać w Wodzisławiu ideę przyjaznego urzędu, szczególnie dla przedsiębiorców.

Aby mieć realny wpływ na to co dzieje się w Wodzisławiu, postanowiliśmy wziąć udział w wyborach samorządowych i wystawić swojego kandydata na prezydenta miasta i swoich kandydatów na radnych miejskich. Nasze zaangażowanie w lokalną politykę zakończyło się spektakularnym sukcesem, bowiem mieszkańcy miasta wybrali Naszego kandydata na Urząd Prezydenta Miasta.  W wyborach 2006 roku Mieczysław Kieca został najmłodszym (27lat) Prezydentem Miasta w całej historii polskiej samorządności. Od tej pory, nieprzerwanie piastuje  swój urząd, już trzecią kadencję.

Kolejne wybory samorządowe w 2010r. , potwierdziły zaufanie mieszkańców do naszych działań i pomysłów na rozwój miasta, oraz  do rządów  Prezydenta Kiecy.           Został wybrany ponownie,  a wraz z nim wybrano do Rady Miasta trzech  Członków  Naszego Stowarzyszenia: Rafała Połednika, Izabelę Kalinowską i Ireneusza Skupnia. Zastępcą Prezydenta został też Członek Stowarzyszenia Eugeniusz Ogrodnik.                     Radną Powiatu Wodzisławskiego została  również członkini Stowarzyszenia Barbara Połednika a Zastępcą Starosty Powiatu Wodzisławskiego Dariusz Prus.

Wybory samorządowe 2014 roku kolejny raz potwierdziły zaufanie mieszkańców do osób, które są naszymi członkami i które wspieramy. Między innymi w Radzie Miasta zasiadają ponownie Izabela Kalinowska i Rafał Połednik.

Grupa założycielska 2006 rok

grupowe.jpg

Dodaj komentarz