Fantastyczne czytanie

Fantastyczne czytanie w wodzisławskim przedszkolu!

fantastyczne czytanie 3fantastyczne czytanie 13Nasze Stowarzyszenie we współpracy z Classic Ballanga Teatr, realizuje projekt 6 spotkań, w trzech grupach przedszkolnych w Przedszkolu nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.

fantastyczne czytanie 8fantastyczne czytanie2

Słuchając głośnego czytania, przedszkolaki kształtowały swoją miłość do książki, potrzebę czytania i zdobywania dzięki temu wiedzy na całe życie. Ciekawe animacje akrobatyczne związane z treścią czytanych książek o tematyce fantasy, służyły rozwijaniu wyobraźni i pomagały im radośnie przeżywać emocje związane z przeczytaną lekturą. Chcieliśmy przede wszystkim rozbudzić miłość do książki, która zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, rozwija jego pamięć, poprawia koncentrację, wzmacnia poczucie własnej wartości. Celem dodatkowym było zapobieganie zagrożeniom takim jak uzależnienie od telewizji i komputerów.

fantastyczne czytanie 10

Scenariusz spotkań oparty był na literaturze fantasy dla najmłodszych, takiej jak  „Opowieści o Muminkach” Tove Jansson (tłum. IrenaSzuch- Wyszomirska) i książki z serii „Pana Kuleczka” Wojciecha Widłaka, wzbogacony o  zajęcia z zakresu kuglarstwa i żonglerki. 

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że będzie to długo pamiętany  przez dzieci projekt.  Dzieci z  wielką uwagą, jak na swój wiek, słuchały czytanych fragmentów książek a później świetnie się bawiły, gdy odwiedzali ich goście – Pani Księżycowa, z którą maluszki same mogły tworzyć małe i  ogromne bańki mydlane. Kolejną niespodzianką była wizyta Włóczykija, z którym trochę starsza grupa dzieci bawiła się w akrobacje z kijem i grała w magiczne kości. Wielką atrakcją okazały się być też warsztaty szczudlarskie i  żonglerskie.

Każdy przedszkolak na zakończenie  otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnika projektu, zawierający też wskazówki dla rodzica mówiący o tym co i dlaczego warto czytać swojemu dziecku.