Archiwa kategorii: Bez kategorii

Stowarzyszenie Nasz Wodzisław w obronie więźniów politycznych w Azerbejdżanie

Stowarzyszenie Nasz Wodzisław w obronie więźniów politycznych w Azerbejdżanie 

Zapraszamy na nasze stoisko  na Wodzisławskim Jarmarku Staroci  5 lipca.  Godzina 9.30 – 13.00. Razem z Helsińską Fundacją Praw Człowieka organizujemy poparcie dla więźniów  politycznych w Azerbejdżanie. Będziemy pisali listy do władz Azerbejdżanu w obronie  tych ludzi. Kiedyś takie akcje były organizowane w zachodniej Europie z poparciem dla członków Solidarności więzionych w PRLu. Teraz my możemy dołożyć kamyczek, aby pomóc innym. Na stoisku  udzielimy wszelkich informacji.

Będzie też, między innymi, można przekazać  książki po rosyjsku  i listy  dla więźniów.   Zostaną one przekazane pełnomocnikowi uwięzionego Intigama Aliyeva.

————————————————————————————————————————-

Drodzy Fani Sportu, Mieszkańcy Wodzisławia !

Nasza akcja ma być przeciwwagą dla propagandowych Igrzysk  Europejskich, które są organizowane przez dyktatora Azerbejdżanu IIhama Alijewa, i stwarzają wrażenie, że jest to normalny kraj. Prawda  jest inna. 

————————————————————————————————————————-

Kontynuacja współpracy z Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Miło nam  poinformować, że Członkowie SNW kontynuują współpracę z  pracownikami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, z którymi realizowali  wspólnie projekt Wodzisławskiego Klubu Naszej Ziemi.  link  http://www.naszwodzislaw.com/…
To właśnie od debaty ”Wolność i demokracja we współczesnej Europie” sprawa obrońców praw człowieka w Azerbejdżanie stała się w Naszym Mieście tak żywa. Już niebawem kolejne akcje i spotkania!

władza_banerek

————————————————————————————————