Wszystkie wpisy, których autorem jest Stowarzyszenie Nasz Wodzislaw

ZA NAMI VI WODZISŁAWSKI FESTIWAL KUGLARZY

Data VII Festiwalu – 30.06, 1.07, 2.07 2023

Wodzisławski Festiwal Kuglarzy 2022 przeszedł już do historii, jednak wspomnienie występów buskerskich, finałowego spektaklu „Spektrum” Kolektywu KL czy występów uczestników w konkursie Wodzisławski Sztukmistrz pozostaje ciągle żywe.

Tegorocznym Sztukmistrzem został Jerzy Kozłowski, z którym mamy nadzieję spotkać się na kolejnym Festiwalu tym razem w roli jurora konkursu oraz prowadzącego warsztaty z żonglerki.

IX Wodzisławska Noc Teatrów

10 września 2022 r, kolejny raz zorganizowaliśmy wodzisławskie święto teatru. Jak zawsze towarzyszyły nam największe emocje i najpiękniejsze reakcje widzów.

VII Wodzisławska Noc Teatrów

godz. 17.00 Płyta główna Rynku, Teatr HoM z Tychów – „Ukryte” – teatr ruchu
godz. 19.00 Fontanna na rynku i Filip Zawada z Classic Ballanga Teatr – „Kaczka” – monolog satyryczny
godz. 19.20 – Tangovirri Tango argentyńskie – pokaz tańca
godz. 20.00. Classic Ballanga Teatr ” W oparach absyntu” – spektakl muzyczno kabaretowy.
godz. 22.00 Okolice Rynku Teatr Korez „Katechizm Białego Człowieka – monodram.

W razie deszczu wydarzenie przeniesione do Dworca Kolejowego w Wodzisławiu

Dziękujemy, że byliście z nami na IV WFK !! :)

IV Wodzisławski Festiwal Kuglarzy dobiegł końca. Za nami trzy emocjonujące dni wypełnione sztuką uliczną, warsztatami nowego cyrku, zmaganiami artystów znanych w Polsce i Europie, wszystko to doprawione wesołą zabawą z festiwalem kolorów biciem rekordu Radia 90 w żonglowaniu piłeczkami

W czasie jednego festiwalowego weekendu  wystąpiło i prowadziło warsztaty kilkudziesięciu artystów, kilkunastu wspaniałych młodych wolontariuszy pomagało nam na każdym etapie jego organizacji, kilkuset  uczestników warsztatów ćwiczyło się w zdobyciu nowych niebanalnych umiejętności, w przeciągu tych trzech dni kilka tysięcy mieszkańców miasta i powiatu wodzisławskiego  zobaczyło zapierające dech w piersiach pokazy. 

Festiwal wydarzył się dzięki wsparciu naszych sponsorów, Partnerów, Współorganizatorów oraz Patronów Medialnych. Dziękujemy  artystom za ogrom wrażeń, za każde nas rozbawianie, zaskakiwanie i pobudzanie do refleksji.  Tegoroczne pokazy, były bowiem tak zróżnicowane nastrojowo, wyrażały Wasz nastrój i charakter, zachwycały talentem i umiejętnościami. Ogromne podziękowania należą się również naszym Wolontariuszom oraz wszystkim, na których pomoc mogliśmy liczyć. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mimo  mimo pogody w kratkę, warto w towarzystwie przyjaciół i rodzinnie  korzystać  atrakcji które nam organizatorom, artystom i wolontariuszom również sprawiają ogromną przyjemność. Do zobaczenia za rok!

Projekt – współfinansowany przez Miasto Wodzisław Śląski!!

W tym roku w dniach 17,18,19. maja wspólnie bawiliśmy się na wodzisławskim Rynku a 
drugi i trzeci dzień Festiwalu w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Zorganizowaliśmy  w każdy dzień festiwalu warsztaty kuglarskie (żonglerki pojkami, chustami, piłkami, kijem), chodzenia na slackeline, na szczudłach oraz trzy etapy Turnieju Monocyklowego!!

17 maja na Rynku – na otwarcie pokaz Kota w butach  zabawy z animatorkai z Zoolandii oraz Martyna Kreatywna. Po zmroku  warsztaty chodzenia po  rozżarzonych węglach, a potem  PRAWDZIWA EKSPLOZJA OGNIA – Open Fire:))

18 maja – od 18:00 zorganizowany został konkurs”Wodzisławski Sztukmistrz” – o nagrodę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego- 3000PLN. Wystąpiły w konkursie prawdziwe gwiazdy polskiej i europejskiej sceny kuglarskiej.  Nagrodę główną w konkursie zdobył Timmofii „Timmi” Popowich.

19 maja zaprosiliśmy wszystkich na „Kolorowe szaleństwo”   pokaz tank drumów, oraz rekord w żonglowaniu trzema piłkami z Radiem 90 niespodzianką był pokaz klauna z Art Circus a na finał  wystąpił Teatr Ognia Mandragora  Krakowa.

IV WODZISŁAWSKI FESTIWAL KUGLARZY

Organizator – Stowarzyszenie Nasz Wodzisław

Partnerami akcji byli:
pełni entuzjazmu, niezastąpieni Wolontariusze na czele z ich koordynatorką Żanetą Kozłowską! 
MOSIR Centrum, który gościł Nas w RPR Trzy Wzgórza; 

Classic Ballanga Teatr za kanapki dla artystów, animacje i opiekę nad artystami 😉

SKM Wodzisław   za rozstawienie sceny, pomoc przy utrzymaniu  porządku  – kosze, itd 🙂

Gorąco dziękujemy sponsorom: Członkom Stowarzyszenia Nasz Wodzisław, 
Pilsner Pub,  Wiejska Chata, Trattoria- włoskie klimaty, Studio Dekoral Leszek Kozubek, Handlobud, Peugeot Uliarczyk sp  o.o. , firma BMT, WB Internet, Pani Barbara Połednik,  Plac Zabaw Zoolandia,  Agro – Wodzisław, Kot w Butach – atrakcje dla dzieci oraz mieszkańcy z całej Polski  (wpłaty na Zrzutka.pl )- dziękujemy!

Patronat medialny:  Radio 90 fm, Gazeta Wodzisławska, naszwodzislaw.com, nowiny.pl, GazetaInformator, , tuWodzisław.pl, Telewizja TVT,  Foto Storyes. Nie mielibyśmy szans na sukces, gdyby nie Wy! Pięknie dziękujemy za zapowiedzi i relacje, fantastyczne zdjęcia i…. Polecamy się na przyszłość !!

Bardzo, bardzo dziękujemy również mieszkańcom miasta za piękne zdjęcia oraz słowa uznania i za wspólną zabawę dzięki temu właśnie mamy pewność, że to co robimy jest potrzebne. Do zobaczenia na następnej imprezie.

Prezes Stowarzyszenia Nasz Wodzisław