Fantastyczne czytanie w wodzisławskim przedszkolu!

fantastyczne czytanie 3fantastyczne czytanie 13Nasze Stowarzyszenie we współpracy z Classic Ballanga Teatr realizuje projekt 6 spotkań, w trzech grupach przedszkolnych w Przedszkolu nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.

fantastyczne czytanie 8fantastyczne czytanie2

Słuchając głośnego czytania, przedszkolaki będą kształtować nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Ciekawe animacje akrobatyczne związane z treścią czytanych książek o tematyce fantasy, rozwiną wyobraźnię i pomogą im radośnie przeżywać emocje związane z przeczytaną lekturą. Chcemy przede wszystkim rozbudzić miłość do książki, która zapewni emocjonalny rozwój dziecka, rozwinie jego pamięć, poprawi koncentrację, wzmocni poczucie własnej wartości. Celem dodatkowym będzie zapobieganie zagrożeniom takim jak uzależnienie od telewizji i komputerów.

fantastyczne czytanie 10

Scenariusz spotkań oparty jest na literaturze fantasy dla najmłodszych, takiej jak  „Opowieści o Muminkach” Tove Jansson (tłum. IrenaSzuch- Wyszomirska) i książki z serii „Pana Kuleczka” Wojciecha Widłaka, wzbogacony o  zajęcia z zakresu kuglarstwa i żonglerki. 

Już teraz, po drugim spotkaniu możemy powiedzieć, że  to będzie długo zapamiętany  przez dzieci projekt.  Dzieci z  wielką uwagą, jak na swój wiek, słuchają czytanych fragmentów książek a później świetnie się bawią, gdy odwiedzają ich goście – Pani Księżycowa, z którą maluszki same mogły tworzyć małe i  ogromne bańki mydlane, a kolejną niespodzianką była wizyta Włóczykija, z którym trochę starsza grupa dzieci bawiła się w akrobacje z kijem i grała w magiczne kości.